Покер має безліч різновидів. Серед них особливо виділяється техаський холдем. Холдем обирають своєю спеціалізацією професійні гравцi, з його допомогою розвиваються початківці покеристи. Кожен онлайн покер рум запропонує користувачам кеш iгри та турніри з Холдему. Чим так приваблює цей покер, що виник в Техасі і завоював весь світ?
Tехаський-холдем-2

Мета і правила гри в холдем

Незалежно від того, який спосіб грати в холдем ви обрали — сайт онлайн покер руму, флеш гра або оффлайн, — мета гри залишається незмінною. Сенс гри в техаський холдем полягає в тому, щоб у гравця зібралася найкраща комбiнація (п’ять карт з двох, отриманих на руки, і трьох із запропонованих всім).

Гра розвивається таким чином:

 1. Перед роздачею гравцi мають зробити обов’язкові ставки на покер (онлайн покер рум може запропонувати ставку на умовні фiшки або реальні гроші);
 2. Кожен присутній за столом отримає 2 карти сорочкою вгору. Ці карти називають кишеньковими або хоул / покет картами. Більше індивідуально карт не видають. Гравцi протягом наступних етапів складуть свої комбінації;
 3. Префлоп — гравці роблять перші ставки або не продовжують гру, скидаючи карти. Ставку можна прийняти або збільшити (рейз). На ставку або відповідають, або пасують;
 4. Всі зроблені ставки збираються в єдиний банк;
 5. Флоп — на столі з’являються 3 загальні карти. Можна складати попередні комбінації. Починається другий етап ставок. Ставки також можна прийняти, підняти або скинути карти;
 6. Торн — додається ще одна загальна карта і проходить коло ставок;
 7. Рівер — гра триває з п’ятої загальної карти, проходить завершальний раунд ставок. Ті, хто залишився грати, розкривають свої карти. Позначається найкраща комбінація. Той гравець, у кого найсильніші карти, забирає банк собі. Правила зауважують, якщо комбінації у кількох гравців рівні, банк ділиться порівну між ними.

Правила гри досить прості, але в той самий час залишають простір для математичних обчислень і застосування стратегії.

Ставки в Техаському Холдемі

Iгри в холдем передбачають кілька витків ставок. Перша з них — попередня перед роздачею. Варто відзначити, що ставки приймаються за годинниковою стрілкою від дилера.
Tехаський-холдем-3

Обов’язкові ставки

Попередня ставка в холдемі називається блайнд. Блайнд проходить за певними правилами.

Ще перед тим, як гравці отримають перші карти, двоє гравців зліва від дилера повинні зробити «сліпі» блайнди. Найближчий до дилера гравець зобов’язаний поставити половину мінімальної ставки столу (малий блайнд), наступний за ним гравець — повну суму мінімальної ставки (великий блайнд).

Якщо сума мінімальної ставки — 10 $, малий блайнд складе 5 $, а сума великого блайнда — 10 $.

Ліміти

Сайт онлайн покер руму або турнір, в який ви будете грати, запропонують кілька лімітів для холдему.

Грати в покер — за бажанням гравця і відповідно до ліміту — можна як без обмежень розміру ставки, так і в суворих рамках:

 • лімітований техаській холдем: розміри і кількість ставок визначені і зафіксовані для кожного раунду;
 • безлімітний холдем: мінімальна ставка = великий блайнд, максимальна ставка не обмежена. Немає обмежень на кількість рейзів. Піднімати ставку потрібно на суму не меншу, ніж попередній рейз;
 • піт-лімітний холдем: мінімальна ставка = великий блайнд, максимальна ставка не повинна перевищувати суми банку. 

Існує і змішаний ліміт, в якому частина ставок на покер приймається за правилами безліміту, а частина — відповідно до ліміту. 
Tехаський-холдем-1

Техаський холдем: стратегiя

Новачки обирають техаський холдем через прості правила і логіку гри, професіонали — тому що безлімітний холдем дозволяє скільки завгодно підвищувати ставку на покер і вигравати гранично великі суми.

Основні стратегії, вироблені в цій грі:

 • стілінг блайндоів — відразу піднімайте ставку в першому раунді, щоб противники скинули карти, побоюючись вашої комбінації;
 • повільна гра або слоуплей — робіть ставки без поспіху, викликаючи інших гравців на великі ставки;
 • активно ставте в усіх раундах;
 • використовуйте чек рейз, щоб заплутати супротивників; 
 • блеф.

Потренуватися в тій чи іншій стратегії для холдема допоможуть флеш гра на сайті покер руму, безкоштовні онлайн турніри, навчальні ігрові програми.

Висновок 

Техаській холдем підкорив світ покеру. Сьогодні кращі гравці з усього світу грають в покер на високих лімітах і виграють колосальні суми.

Холдем — гра зі зрозумілими правилами і продуманим розміром ставок. Дотримуючись приписам і відпрацьованої стратегії, виграти в холдемі може навіть новачок.

Приєднуйтесь до турнірів, вивчайте стратегії переможців і грайте в техаський холдем з задоволенням.